NOVINKY

arr3Pohřební ústav a krematorium LiberecPředstavujeme garanta naší sekce Poradna Pohřební ústav Likrem s.r.o., který působí v oblasti...

KONTAKTY

Likrem s.r.o. - krematorium
U krematoria 460
Liberec 1, 460 01
tel: 485 102 274
napište nám


Druhy pohřbů

Pohřeb bez obřadu

Může se jednat o zpopelnění těla zesnulého v žárovišti krematoria (v bezobřadové rakvi, bez pronajmutí obřadní síně, bez rozeslání parte nebo v případě loučení v úzkém rodinném kruhu).
Dále se může jednat o pietní akt s obřadem v krematoriu. Avšak nikdo z pozůstalých si urnu s popelem nevyzvedne. Po roce dochází k anonymnímu smísení popela hrobníkem bez přítomnosti pozůstalých v obecním hrobě na veřejném pohřebišti.
A nebo se může jednat o kombinaci dvou výše zmíněných bodů, kdy chybí kterékoliv rozloučení, a při které se pozůstalí nedovídají číslo hrobového místa, ani adresu pohřebiště.

Darování těla pro vědu a výzkum

Mezi nezištné formy využití těla patří darování pro lékařské potřeby. Je to oprávněné a záslužné. Darované tělo je po několika letech v krematoriu zpopelněno na vlastní náklady zdravotnického zařízení. Urna s popelem zesnulého je předána příbuzným nejdříve po dvou letech od smrti. Jednou za rok je sloužena rekviem a ekumenická bohoslužba. Mezi podmínky darování těla zesnulého patří darovací smlouva s konkrétním zdravotnickým zařízením a prokazatelný písemný souhlas. Rozhodnutí o darování je možné kdykoliv odvolat.